Topografinė nuotrauka – svarbus formalumas planuojant projektavimo darbus

Kai žemės sklype planuojami tam tikri projektavimo darbai, svarbu yra tai, kad būtų laiku atliekamos profesionalios topografinės nuotraukos. Joje yra matoma, kokia yra esama žemės sklypo situacija, ir galima numatyti, ar galima imtis tam tikrų veiksmų. Taigi, jei svarstote pradėti statybų darbus, ar žadate keisti pastato paskirtį, pasirūpinkite, kad būtų atliekami reikalingi darbai.

Kaip išsirinkti tinkamiausią paslaugos tiekėją?

Įvairių įmonių, kurios teikia geodezinių matavimų Vilniuje paslaugas, rasite iš tiesų nemažai, tad kiekvienu atveju galėsite išsirinkti tokią bendrovę, kuri galėtų geriausiai atitikti jūsų poreikius. Palanku pasidomėti, kokias įmones klientai vertina palankiausiai – internetinėje erdvėje visada rasite pakankamai daug atsiliepimų, ir tai padės nuspręsti, ką rinktis yra palankiausia. Neretai yra svarbu ir tai, kokia teikiamų paslaugų kaina, tačiau nereikėtų susigundyti vien tik žemomis paslaugų kainomis – pirmiausia įsitikinkite, ar įmonė yra tikrai patikima.

Topografinė nuotrauka galioja metus

Visada yra svarbu tai, kad topografinė nuotrauka būtų atliekama laiku – ji turi būti atliekama likus metams iki projektavimo darbų pradžios, o tais atvejais, jei darbai nebus pradedami, topografinė nuotrauka turės būti atnaujinama. Tai šiek tiek užtruks, nes geodezininkų pateikti rezultatai vėl turės būti derinami su įvairiomis valstybinėmis institucijomis. Darbus svarbu planuoti laiku, ir tai galės užtikrinti spartesnę eigą. Dažai yra teiraujamasi, kiek laiko truks topografinės nuotraukos darymas, ir dažniausiai tai trunka apie dvi savaites. Tai gali trukti ir ilgiau, nes terminas visada priklauso nuo to, per kiek laiko yra patvirtinami  topografiniai planai.

Tipografinės nuotraukos kaina

Nuotraukų kaina gali būti labai įvairi – ji priklausys nuo to, koks yra sklypo dydis ir sudėtingumas, kiek jame yra statinių, ir t.t. Kiekvienu atveju tikrai galėsite išsirinkti tokias bendroves, kurių nustatytos paslaugų kainos bus iš tiesų palankios. Nemažai bendrovių, kurios teikia topografinių nuotraukų darymo paslaugas, turi savo internetines svetaines, kuriose bus galima rasti pakankamai daug informacijos apie paslaugų teikimo sąlygas. Čia taip pat galėsite rasti informacijos apie nustatytus paslaugų įkainius, ir netrukus galėsite atrasti geriausią pasirinkimo galimybę.

Užsisakydami reikalingas paslaugas privalote turėti sklypo detalų ar preliminarų planą, sklypo ir jame esančių statinių nuosavybę įrodančius dokumentus bei savininko asmens tapatybės dokumento kopiją. Tik tokiu atveju jums gali būti suteikiamos reikalingos paslaugos, tad pasirūpinkite, kad turėtumėte visus reikalingus dokumentus.