Raktai, tai yra prietaisai, kurių pagalba atrakinama spyna ar užraktas. Raktai yra puikus būdas, kuris leidžia tik tam tikriems žmonėms įeiti į pastatus ar patalpas, naudoti tam tikrus įrenginius ar transporto priemones. Be rakto pašalinis ar nepageidaujamas žmogus patekti į vieną ar kitą vietą tiesiog negali. Kaip kitose sferose, taip ir raktų srityje yra tokios paslaugos kaip raktų dublikatų gamyba ar raktų žymėjimas.
Raktai yra plačiai naudojami šiuolaikiniame pasaulyje beveik visur, kur reikia apriboti patekimą ar priėjimą prie įrangos, patalpų ar turto. Dėl šios priežasties žmonės dažniausiai nešiojasi raktų rinkinį, kuris reikalingas patekti į namus, darbo vietą, automobilį ir t.t. Raktai paprastai nešiojami ryšulyje, suverti ant specialaus raktų žiedo ant kurio gali būti pritvirtintas raktų pakabukas.

Populiariausi yra mechaniniai raktai. Dvidešimt pirmame amžiuje taip pat naudojami ir elektroniniai raktai, naudojantys radijo bangas ar kitą panašų principą. Dažniausiai paprastą raktą sudaro dvi esminės dalys: bendroji ir darbinė. Bendroji dalis būna universali. Ji tinkama atrakinti bet kuriam užraktui iš tam tikros užraktų grupės. Jos forma gali būti strypas, plokščia geležtė, vamzdelis su forminiu galu ar galvutė. Darbinė rakto dalis kišama į užrakto skylę ir savo forma atitinka būtent konkrečios spynos vidinį mechanizmą. Tiek raktų žymėjimas, tiek jų gamyba yra vienodai svarbūs procesai. Taip pat svarbu išskirti raktus ir pagal jų paskirtį. Jų paskirtis gana įvairi kaip durų, vartų, baldų, įvairių dėžių, portfelių bei lagaminų, transporto priemonių, paleidimo, degimo, prisukimo, atidarymo ir daugelis kitų.

Kalbant apie atidarymo raktus, būtina paminėti, jog dažnai žmonės pernelyg saugo savo turtą, dažnai nebūna atidūs ir taip nutinka, jog patys tampa savo aukomis. Ne vienas yra susidūręs su tokia situacija, kuomet išvykstama į gamtą ar sodą, o automobilio raktai lieka viduje, durelės uždaromos ir… Kuomet reikia patekti į automobilį, būna bėdų, nes langai uždaryti, rakteliai palikti spynelėje. Ta pati situacija ne tik su automobiliu. Vakare grįžtama po darbų, tačiau raktų kišenėje nėra. Ką tokiu atveju daryti bei kaip patekti į buto vidų? Šiose situacijose panikuoti nederėtų. Šiais laikais įmanoma viskas, tereikia žinoti kur kreiptis. Esant tokiai nemaloniai situacijai, reikia skambinti specialistams, kurie be jokio vargo ir nuostolių gali atidaryti užtrenktą spyną ir išspręsti susidariusią problemą. Šie žmonės turi tam specialiai skirtą įrangą ir išmano savo darbą. Išeitis visuomet yra.