Anksčiau net nebūtų kilęs klausimas: kokiu būdų atsisveikinti su žmogumi. Nepriklausomai nuo to, kokios religijos asmuo buvo, ar jis apskritai buvo tikintis, dažniausiai laidojama pagal krikščioniškas tradicijas. Taip buvo siekiama, kad asmuo patektų į amžinąjį gyvenimą. Šiuo metu visuomenė modernėja ir randa geresnių būdų, kurie leidžia atsisveikinti su mylimu žmogumi. Vienas iš tokių yra kremavimas. Tai paslauga, kuomet naudojantis specialią įrangą asmens kūnas yra sudeginamas. Tai tikrai ne pagoniškas ritualas. Bažnyčia jam pritaria ir daugelis renkasi šį atsisveikino būdą, kadangi atmosfera yra kur kas geresnė, juolab, ir kaina labiau prieinama.

 

Kremavimas pagal Krikščioniškas tradicijas

 

Uolūs katalikai pergyvena, kad deginimas nėra geras pasirinkimas, kadangi dar viduramžiais lietuviai pagonys deginimą laikė kaip vieną iš geriausių būdų atsisveikinti su mylimu žmogumi. Tačiau taip manyti yra klaidinga, kadangi kremavimas taip pat tęsia ir krikščioniškas tradicijas. Ieškodami kabliukų istorijoje galima pagalvoti ir apie deginimą ant laužo, kurio tradicijos siekia net dešimt amžių atgal. Taigi, šiuo metu galima pasinaudoti krematoriumuose dirbančių specialistų paslaugomis, kurie gali suorganizuoti visas reikiamas apeigas vos per parą. Visi papildomi galvos skausmai dėl atsisveikinimo apeigų paprasčiausiai dings.

 

Ar įprastos laidojimo tradicijos paprasčiausiai išnyks?

 

Kuris laikas abi laidojimo ir atsisveikinimo su žmogumi galimybės greta žygiuos, kaip geriausios ir patogiausios alternatyvos. Tačiau praėjus kuriam laikui, manoma, kad visgi, liks vien deginimo procesas. Kodėl? Paprasčiausiai jau dabar matyti, kad beveik nebėra vietos, kur būtų galima guldyti žmogaus kūną. Ilgainiui vietos dar labiau mažės. Kur vėliau gulsimės mes ir mūsų vaikai? Štai deginimas yra geras alternatyva, kadangi urna neužima daug vietos. O juk atsisveikinimo tradicijos visiškai nesikeičia. Keičiasi paprasčiausiai žmogaus esybės pavidalas, kuris atsiduria po žeme.