Dažniausiai įvykus rimtam eismo įvykiui, automobilis (jei neatsiduria metalo lauže) tampa tik prasta kiemo ar garažo dekoracija. Žinoma, naudotis daužta transporto priemone nebesinori: ir atsiminimai prasti, ir gedimai galbūt jau pernelyg eikvoja finansus. Tokiu atveju bet kada galima parduoti automobilį, sutaupyti pinigų (ir net jų uždirbti) bei išsklaidyti blogus prisiminimus kaip Maironio dūmą. Visai nebloga išeitis – automobilių supirkimas. Tai yra tos įmonės, kurios savo reklaminiuose stenduose ar skelbimuose rašo superkame automobilius. Nieko naujo, viskas žinoma. Tik štai pagaliau atėjo laikas tos savo daužtos, surūdijusios, be draudimo ar techninės apžiūros talono – žodžiu, niekam netinkančios transporto priemonės atsikratyti būtent šių įmonių pagalba ir dar uždirbti pinigų.

Įmonių pasirinkimas šiandien labai platus. Tačiau daugmaž visi pasiūlys panašią kainą. Todėl optimaliausias sprendimas būtų pasirinkti automobilių supirktuvę, esančią arčiausiai. Kita vertus, milžiniško skirtumo vėlgi nėra: transporto priemonių supirktuvės teikia ir transportavimo paslaugas, tad automobilį gali pasiimti iš bet kurios vietos Lietuvoje. Tačiau laiko taupymo sumetimais, arčiausiai esanti įmonė automobilį išgabens ir maironiškąjį dūmą išsklaidys arčiausiai namų esanti automobilių supirktuvė.

Tiesa, čia kalbama apie po avarijos atsigauti nebegebančias transporto priemones, automobilius, kurie turi daug gedimų, daug trūkumų, neduodančių ramybės ir reikalaujančių paskutinių pinigų. Tačiau visa ta pati istorija galioja ir visiškai tvarkingiems, važiuojantiems, sveikiems, tik galbūt jau pabodusiems automobiliams ir kitoms transporto priemonėms. Tad kokia bebūtų transporto priemonė – nuo motociklo iki sunkvežimio, kokios bebūtų ji būklės – nuo nevažiuojančios daužtos iki tvarkingos naujos, automobilių supirkimo įmonė ją nupirks. Jei kaina, kurią pasiūlė autosupirktuvė, tenkina, belieka pasirašyti automobilio pardavimo sutartį ir tučtuojau bus atsiskaityta.