Tiems, kas neturi vaikų, jų priežiūra, lavinimas atrodo lyg itin paprasta veikla. Greičiausiai ne kartą esate girdėję aplinkinių klausimus – na ir ką tu ten veiki visą dieną su vaiku? Nejau neatsibosta? Kai kurie žmonės gali ir įsižeisti išgirdę tokias replikas, mat vaiko auginimas yra išties sudėtingas bei daug iššūkių pateikiantis procesas. Natūralu, jog leisdami laiką su vaikais, stengiamės juos mokyti, lavinti ir padėti pažinti pasaulį. Kartais, mums pritrūksta idėjų ar net entuziazmo ir tai savaime suprantama. Galite būti tikri, jog visi tėvai patiria sunkumus, tačiau reikia mokėti juos įveikti ir toliau sugrįžti į kasdienybę, kuri gali būti tikrai maloni. Kalbant apie užsiėmimus su vaikais, daugelis mamų pritrūksta fantazijos, kokią naują veiklą pasiūlyti vaikui. Taigi, jei ir jūs susiduriate su tokiais neaiškumais, mes pateiksime pasiūlymus, kurie padės atrasti mėgiamą veiklą, o jos metu išmokti šio to naujo.

Pirmasis pasiūlymas – deliones. Nors šiuolaikiniai vaikai labiau mėgsta elektroninius prietaisus ir su jais susijusią veiklą, nebijokite jos pakeisti šiuo tuo nauju. Anksčiau dėlionių buvo galima rasti visuose namuose ir taip buvo tikrai ne be reikalo. Tiesa ta, jog šis užsiėmimas padeda vaikui mokytis ir tobulėti, na o to juk siekia visi tėvai. Visų pirma šis procesas skatina savarankiškumą. Tiesa, viskas priklauso nuo vaiko amžiaus, tačiau pamažu pastebėsite, jog vaiką dėlionė įtrauks ir jis jos dėliojimu užsiims ir vienas. Taip pat deliones leidžia vaikui mokytis tikslo siekimo, kantrybės bei kitų asmeninių savybių ugdymo, kuris yra tiesiog nepakeičiamas. Jei domėjotės vaikų lavinimu, greičiausiai ir patys suprantate, jog mokytis galime ne tik raides ir skaičius. Kartasi asmeninio tobulėjimo pamokos yra gerokai svarbesnės, tad nepamirškite jų ir padėkite savo vaikui jose atrasti malonumą. Jei tik bus pirmoji dėlionė jūsų namuose, padėkite vaikui ją atrasti žaisdami kartu, na o tai be jokios abejonės padės kurti dar tvirtesnius tarpusavio santykius.

Esama išties daug skirtingų žaidimų, kuriuos galite nupirkti savo vaikui ir taip padėti jam mokytis vis naujų dalykų. Visgi, šioje vietoje norime pabrėžti, jog net ir neturėdami galimybės investuoti į naujus žaislus, galite su vaiku leisti smagiai laiką ir tobulėti ne ką prasčiau. Naudokite tai, ką turite namuose: skirtingų spalvų dėžutes, šaukštus, puodus ar bet ką, kas šauna į galvą. Sugalvokite žaidimus, naudokite žurnalų iškarpas ir bet ką, kas šauna į galvą. Tokia veikla bus įdomi ir vaikui ir jums patiems, na po procesas ir pasiruošimas be jokios abejonės suvienys jus į komandą. Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių, leidžiančių suprasti, jog mokėjimas išnaudoti tai, ką turime namuose, yra be galo svarbus ir reikalingas kiekvienoje šeimoje.